Želite več informacij?
Izberite termin in vas pokličemo.
Ogrevanje doma s sodobnimi kondenzacijskimi plinskimi pečmi sodi med najudobnejše, najzanesljivejše in najvarčnejše ogrevalne sisteme s konvencionalnimi viri energije. Primerno je tako za nove kot starejše objekte, še posebej učinkovito pa je pri talnem in stenskem ogrevanju. Med vsemi ogrevalnimi sistemi boste za vgradnjo plinske peči potrebovali najmanjši prostor.
Investicija v plinsko peč je nižja, kot v druge ogrevalne sisteme. Učinkovitost sodobne plinske peči je na najvišji stopnji, njen izkoristek pa je do 109 %. Ugodna je tudi cena energenta, zato se investicija lahko povrne že od dveh let naprej.
Upravljanje sodobne plinske peči je izredno preprosto, vaš dom pa bo prijetno topel tudi pri najnižjih zunanjih temperaturah.
Ogrevanje s plinsko pečjo pa ni le varčno in udobno. Zaradi majhne porabe energije, visoke učinkovitosti in najmanjših možnih emisij škodljivih snovi v okolje je tudi okolju prijazno.
Največja prednost sodobnih kondenzacijskih plinskih peči je, da energijo, shranjeno v gorivu, skoraj v celoti pretvorijo v toploto. Zaradi bistveno višje učinkovitosti kondenzacijske peči (104-109 %), je smiselna že menjava nizkotemperaturne plinske peči (89-94 %) in stare standardne plinske peči (64-70 %). Če za ogrevanje sedaj uporabljate zastarel kotel za kurilno olje ali kombinirano peč na drva-premog, boste s preprostim izračunom letnih stroškov za ogrevanje, pripravo tople sanitarne vode in kuhanje hitro ugotovili, da se vam bo investicija v sodobno kondenzacijsko peč povrnila že od dveh let naprej.
Če razmišljate o ogrevanju na plin in plina do sedaj niste uporabljali, preverite, ali je na vašem območju vzpostavljeno plinovodno omrežje.
Sodobna kondenzacijska plinska peč zbira kondenzat, ki ga je treba izpustiti v kanalizacijski sistem, pri čemer je treba upoštevati in spoštovati mejne vrednosti škodljivih snovi.
Zamenjava starega plinskega kotla z novim je v večini primerov možna brez večjih gradbenih posegov. Pri zamenjavi načina ogrevanja, na primer kotla za kurilno olje ali kombinirane peči na drva-premog, bo treba obnoviti dimnik in vgraditi dimniške cevi, ki so odporne na vlago in korozijo. V posebnih primerih (moč plinske peči manjša od 11 kW), pa je lahko izpust dimnih plinov in zajem svežega zraka izveden z dimnikom na fasadi. Vsako kurilno napravo je treba prijaviti pri dimnikarski službi, ki poskrbi za prvi pregled in vpis naprave v evidenco kurilnih naprav.
Pri namestitvi plinske inštalacije in peči je treba upoštevati veljavne predpise ter zakonske določbe in zahteve, zato to opravilo raje prepustite pooblaščenim strokovnjakom. Le tako bo inštalacija montirana pravilno in varno, potrebovala bo manj servisiranja in dlje časa bo služila svojemu namenu.
Peč in plinsko inštalacijo je treba ustrezno vzdrževati ter vsaj pred začetkom kurilne sezone tudi tehnično pregledati in preveriti, da deluje brezhibno.
Kondenzacijska plinska peč izkorišča toploto, ki se sprosti s kondenzacijo vodne pare v dimnih plinih. S pomočjo zraka segreva vodo iz ogrevalnega sistema, ki kroži v ceveh povratnega voda in se ohlajena vrača v toplotni izmenjevalnik. Pri izgorevanju se sproščajo dimni plini, ogljikov dioksid in vodna para, ki vsebuje tudi neuporabljeno kondenzacijsko toploto (del toplote, ki je potrebna za njen nastanek). Dimni plini se ohladijo v toplotnem izmenjevalniku, kjer je temperatura nižja, in se s pomočjo električnega ventilatorja odvajajo iz kotla v dimniško cev. Zaradi hlajenja dimnih plinov nastaja kondenzat, ki pade na dno peči, od koder gre v kanalizacijski sistem po odvodu za kondenzat.
Za vgradnjo plinskega kondenzacijskega kotla za centralno ogrevanje starejše stanovanjske stavbe lahko pri Eko skladu pridobite do 50 % priznanih stroškov naložbe oziroma največ 2.000 EUR na napravo.
Del investicije za plinsko peč lahko plačate obročno, s plačili do 24 obrokov, v skupnem znesku do 2.500 €.